6 tipů, jak v sobě probudit ženskost

Ženskost

Chcete v sobě probudit ženskost, ale v záplavě každodenních povinností a úkolů se vám to nedaří? Chcete umět podpořit svou přirozenou krásu, cítit se žensky a jako žena si užívat každého dne, ale nevíte, jak na to a kde začít? Možná vás následující řádky inspirují a najdete ke své ženskosti zase cestu zpátky.

Dnešní doba, která je orientována převážně na výkon, úspěšnost, cílevědomost a mužské kvality, nám dává jakýsi obrázek toho, co a jak se od nás žen očekává… Ve snaze udržet tempo a všechno zvládnout často přebíráme mužské role a jejich principy, máme potřebu vše organizovat, řídit, rozhodovat, mít pod kontrolou. Snadno tak zapomeneme na své přirozené role a naši vnitřní ženu odsuneme někam na vedlejší kolej.

Mnohdy si takové situace ani neuvědomujeme a jedeme automaticky svoji rutinu, otáčíme se jako stroje a večer odpadneme po celodenním shonu. Někdy máme dokonce strach se jako žena cítit - její roli máme spojenou se slabostí nebo neschopností věci vyřídit. Ale nemusíme si hrát na supermanky :-) Stejně jako na tanečním parketě, abychom tančili v harmonii a tanec si užili, má každý z partnerů určený svoji roli, tak i v životě jsou oblasti nebo činnosti, které více přísluší mužům a jiné ženám. Někdy je zvládneme oba (nebo jsme k tomu donuceni okolnostmi), ale necítíme se u nich ve své kůži. Nejsou nám přirozené.

Nakonec v nás takové situace mohou vyvolat jen nepříjemné pocity a stres, který nás dřív nebo později stejně dožene. Pokud chceme být v životě spokojené, šťastné a zářit, musíme být především samy sebou a udržet si napojení na svoji ženskou energii.

Ženskost

Kde začít?

Na prvním místě je důležité si takové situace uvědomit - ať už se přistihneme přímo v daný okamžik, nebo třeba zpětně večer, kdy si v hlavě procházíme celý uplynulý den. Uvědomit si, jak se v dané situaci cítíme, co se nám líbí, resp. nelíbí a co chceme jinak.

Za druhé je to pak udělat si ČAS a ten vědomě věnovat skutečně JEN SAMA PRO SEBE - zpomalit, zastavit se, naladit se na sebe, zjemnit.

Ženskost

Jak v sobě rozproudit ženskou energii?

Cest, jak začít pečovat o svoji ženskost a pravidelně ji podporovat, je celá řada. Každá jsme jiná, ne vždy máme náladu či chuť se do dané věci pustit, a tak doporučuji vyzkoušet jich více - samy poznáte, která a kdy bude vyhovovat právě vám a která vás posune tam, kam chcete vy.

Na cestě ke své ženskosti bychom měly vypnout hlavu, uklidnit tok myšlenek, více se naladit na svoje tělo, svůj dech, svoje pocity a ostatní nechat kolem plynout.

Vnímání svého těla je jedním ze základních kroků, jak si naplno svoji ženskost začít užívat. Tomuto tématu se podrobněji věnujeme v programu MILUJ SVÉ TĚLO.

Začněte o sebe a svou ženskost pravidelně pečovat.

Pokud si uděláte čas a věnujete ho jen a jen samy sobě, můžete vyzkoušet:

1. zatancovat si

Pusťte si svoji oblíbenou hudbu, ideálně nahlas nebo do sluchátek, aby vás rytmus strhnul a vy se jím nechaly unášet. Rozvlňte své boky, ruce, tělo a nechte energii volně proudit.

2. zacvičit si

Můžete vyzkoušet jógu nebo jakékoli jiné pomalé cvičení, které vám umožní si plně uvědomit vaše tělo a vaše pohyby. Nejde o výkon, ten by vás naopak strhnul do hlavy a to nechceme. Zaměřte svou pozornost na pomalý dech, pomalé a jemné pohyby, díky kterým zklidníte i svoji mysl.

3. relaxovat

Zavřete oči a obraťte svou pozornost dovnitř sama sebe - pozorujte pomalým tempem své tělo zevnitř, uvolněte napětí, zvolněte a prohlubte svůj dech. Nemusíte se pouštět do velkých meditací, stačí pár minut takového bytí. Zrelaxovat můžete i s lahodným čajem a knížkou, během horké koupele, v sauně nebo při masáži.

4. obléknout se hezky žensky

Není třeba hned sáhnout po růžové, ale zkusit jen odložit kalhoty a podpořit svou ženskou energii sukní či šaty. Vnímat, v jakém jste rozpoložení a podtrhnout vaše emoce: možná to budou jemné a něžné odstíny, které dnes na sebe oblečete, příjemné volné oblečení, ve kterém se budete cítit jako víla. Jindy se rozhodnete pro elegantní upnuté šaty, které doplníte šperky, červenou rtěnkou a vysokými podpatky.

5. usmívat se

Úsměv platí v každém případě a je nejdokonalejším šperkem každém ženy.

6. pravidelně trénovat

Jako všechno i vnímání své ženskosti a péče o ní chce praxi - udělat si z takového hýčkání sama sebe pravidelný rituál, na který se budete těšit a užívat si ho. Stane se pro vás návykem a součástí běžného života.

Nehledejte v tom nic složitého. Vnímejte samy sebe, co vám přináší radost.

Ženskost

Hlavně v tom nehledat zbytečnou vědu a udělat první krok. Dovolit si pravidelný čas sama na sebe, hýčkat se, rozmazlovat, být silnou i zranitelnou a užívat si všechny své role, poznávat se a mít se ráda i se všemi (ne)dokonalostmi. Plynout volně se svým cyklem a využívat cyklickou povahu pro svůj prospěch - nevnímat ho jako překážku, ale naopak jako dar. Naslouchat svému tělu a jeho potřebám. Zahodit starosti a užívat si naplno přítomný okamžik.

Přeji vám krásné ženské plynutí a ladění sama se sebou.

Budu ráda, když mi napíšete do komentářů, jak se rády rozmazlujete vy a co funguje vám ;-)

S láskou
Petra

Chcete si užít svoji ženskost naplno?

MILUJ SVÉ TĚLO

Online program

Vstupte do našeho nového online programu, který vás naučí lépe vnímat své tělo a být sama sebou. Provedeme vás tanečními, pohybovými i relaxačními lekcemi a ukážeme vám cestu, jak podpořit svoji ženskost a mít své tělo ráda.

Zjistit více
 
Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho se svými přáteli:

Další články