v Taneční kurzy | DanceFlow

Žijeme tancem...

Jiří & Petra Chadimovi

Tanec je nedílnou součástí našeho života a představuje cestu, po níž můžeme společně kráčet. Je to společná vášeň, která nás svedla dohromady a kterou žijeme již téměř 20 let.

Řadu let jsme se věnovali sportovnímu tanci, kterého jsme nakonec v roce 2012 zanechali. Nicméně ani po ukončení soutěžní kariéry nás láska k tanci neopustila - propadli jsme kouzlu social dance, objevili další taneční svět a zaměřili se i na více svobodné tance, založené na improvizaci.

V roce 2015 jsme založili vlastní taneční školu DanceFlow, kde se snažíme naše dlouholeté zkušenosti a především lásku k tanci předávat dál. Od začátku stavíme na pozitivní energii a přátelské atmosféře. Zaměřujeme se na pochopení základních tanečních principů, partnerskou souhru a vzájemný respekt, tak abychom si všichni dokázali tanec naplno užít. Tanec je totiž velká zábava a radost a o tu jde především :-)

Ať už si přijdete zatančit na tančírnu, zapojíte se do tanečních kurzů nebo budete tanci jen přihlížet jako divák, chceme, aby vás tanec na chvíli zastavil a pomohl uvědomit si tu krásnou sílu přítomného okamžiku.

   Čím více se blížíte snu, tím více se osobní příběh stává pravým důvodem života.

Paulo CoelhoTo jsme my - Petra a Jiří Chadimovi, zakladatelé a tvůrci DanceFlow. Jsme manželé, které svedl dohromady - překvapivě - tanec :-) Společný koníček se proměnil v životní vášeň a poslání, kterým žijeme více než 20 let. Tanec pro nás už dávno neznamená pouze sled kroků a figur… je to způsob, jak trávit smysluplně volný čas s těmi, které máme rádi, jak komunikovat s druhými, jak naslouchat sami sobě… je to způsob, jak být v životě šťastný.

Tanec je nedílnou součástí našeho života a představuje cestu, po níž můžeme společně kráčet.

S tancem jsme se poprvé setkali ve středoškolských tanečních. Mně tehdy úplně uchvátil a věděla jsem, že se mu chci věnovat dál a naučit se krásně tančit (Peťula). Já jsem tam chodil asi jako většina kluků z donucení :-)) (Jiřík)

Naše cesty se propojily v tanečním klubu, kde jsme se řadu let věnovali společenským tancům na závodní úrovni, trénovali 5-6x týdně a víkendy trávili na soutěžích po celé České republice. Byl to dril, pilování pohybů a ladnosti k dokonalosti, abychom se zalíbili trenérům a porotcům na soutěžích. Cíl byl pro nás jasný. Když se na toto období ohlédneme zpětně, víceméně nám scházel okamžik, kdy bychom pocítili čirou radost a nadšení z tance jako takového. Samozřejmě když jsme vyhráli nebo získali dobré umístění, měli jsme z toho radost. Ta se však záhy vytratila a už jsme pracovali na tom, abychom příště byli ještě lepší.

Nakonec jsme se rozhodli soutěžní kariéru v roce 2012 ukončit - nejen na základě zranění, díky kterému jsme na několik měsíců vypadli z tréninkového plánu a návrat na taneční parket byl náročný.

Tanec nám však chyběl a hledali jsme možnost, jak se mu věnovat dále. Objevili jsme svět social dance a tance jako salsa, bachata či zouk. Tyto tance nás doslova úplně pohltily. Jejich nespoutanost, svoboda pohybu a improvizace nám umožnily pocítit kouzlo přítomného okamžiku, uvolněnost a čirou radost, kdy nemusíme myslet na to, jak tancujeme, řešit techniku či zda se líbíme porotě a druhým.

Naučili jsme se na tanec pohlížet jinou optikou. Najednou to pro nás nebyly jen pánské a dámské kroky, základní a pokročilé figury, styling, hudba… Byl to tanec muže a ženy ve vzájemné harmonii, respektu vůči sobě a v souladu s tím, co je blízké našim srdcím.

Díky zkušenostem se soutěžním tancem a později social dance jsme se postupně naučili
... Přestat neustále hledat chyby (na sobě i na partnerovi)
... Uvolnit se a nechat vše kolem sebe PLYNOUT
... Dokázat prožít a užít si přítomný okamžik
... Respektovat jeden druhého a jeho role
...najít HARMONII a balanc nejen na parketě, ale i v životě
... Dokázat si tanec více užít a nemít špatný pocit z toho, když se něco nepovede
... Dovolit si přijmout svoji nedokonalost
... A tím pocítit více radosti, dokonalosti a jedinečnosti

Díky tanci jsme se napojili na sebe ještě více a pochopili, že vůbec nejde o to, CO tančíme, ale JAK. Že nám jde především o prožitek, nikoli o výkon.

Toto uvědomění nás přivedlo na myšlenku vyučovat tanec úplně jiným způsobem, než jsme se naučili my a bylo v tanečních školách a klubech běžné.

Vaše taneční prožitky s námi  Reference

V roce 2015 jsme proto založili vlastní taneční školu DanceFlow a otevřeli první kurzy. Od začátku jsme se zaměřili na pochopení základních tanečních principů, partnerskou souhru a vzájemný respekt, tak abychom si všichni dokázali tanec naplno užít.

V tanci totiž vnímáme, že daleko důležitější je JAK tančíme, než CO. Nezáleží na konkrétních krocích, ale na tom, jak se u toho cítíme a jaký si z tance odneseme prožitek.

K výuce přistupujeme s láskou a snažíme se předat maximum našeho know-how a především lásku k tanci tak, abyste si tanec opravdu užili. Vytváříme prostředí s přátelskou neformální atmosférou, ve kterém se cítí dobře jak začátečníci, tak pokročilí. Snažíme se podporovat zájem o tanec a šířit to, co nás naplňuje a dává smysl.

Název DanceFlow právě odráží naši vizi nechat se unášet tancem, zapomenout na čas a prostor a ponořit se zcela do přítomného okamžiku. Pomocí tance se lépe napojit na sebe, na svého partnera, odevzdat se hudbě a pohybu a nechat vše kolem sebe plynout.

Věříme, že svět je tak krásný, jaký si jej uděláme. Proto se snažíme přinášet radost a pozitivní energii skrze tanec. Tanec nás dokáže nabít, utěšit, zapomenout na starosti. Díky tanci máme krásnější den. Díky tanci se cítíme šťastnější... Kdo jednou vstoupil na taneční parket, obvykle se mu stal jeho druhým domovem... Tanec je láska na celý život.

Za ty roky se kolem nás vytvořila nádherná skupina lidí na stejné vlně, které máme tu čest nazývat přáteli. Trávíme spolu čas nejen na tanečním parketě, ale i mimo něj.

Ať už si přijdete zatančit na tančírnu, zapojíte se do tanečních kurzů nebo budete tanci jen přihlížet jako divák, chceme, aby vás tanec na chvíli zastavil a pomohl uvědomit si tu krásnou sílu přítomného okamžiku.

A bude nám velkým potěšením, pokud vás budeme moci po tanečním parketě provést právě my.

Roztančete svůj život. Přidejte se k nám...  Taneční kurzy

Taneční sály, na kterých tančíme

Společenský sál Vodárny Plzeň

Můžete se těšit na krásný a prostorný sál s velkým tanečním parketem. Přesunem na tento parket se nám výrazně zvýšil komfort při tanci.

  • Na tomto sále probíhají:
  • párové kurzy všech úrovní
  • klubové tréninky
  • pravidelné tančírny Smím prosit...?

Vodárna Plzeň
Malostranská 2,
326 00 Plzeň 2-Slovany
zaparkovat můžete na přilehlém parkovišti

eMotion fitness Rokycanská

Kurzy Lady dance pro ženu budou od ledna 2022 přesunuty do nádherných prostor nového designového fitness studia eMotin na Rokycanské třídě. K dispozici nám je kromě krásného tanečního sálu také luxusní zázemí včetně sprch a přilehlá kavárna.

  • Na tomto sále probíhají:
  • Lady Dance všech úrovní
  • individuální lekce

eMOTION fitness,
Nákupní 1484/11,
Plzeň 310 00
zaparkovat můžete na přilehlém parkovištiZažijte DanceFlow

Neformální a přátelská atmosféra

S námi se nebudete obávat prvních tanečních kroků. Zatančíte si s chutí a radostí.

Zábava na každé lekci

Tanec není jen o naučených figurách, ale především o zábavě. A o tu není na našich kurzech rozhodně nouze.


Unikátní koncept výuky

Efektním a zároveň zábavným způsobem vás provedeme jednotlivými tanci a principy.

Profesionální a zároveň lidský přístup

K výuce přistupujeme s láskou a snažíme se předat maximum našeho know-how tak, abyste si tanec užili.

Přátelská taneční komunita

Vytváříme prostředí, ve kterém se cítí dobře jak začátečníci, tak pokročilí.

Láska na celý život

Kdo tanci jednou propadne, těžko se mu přestává.