Taneční kurz pro mírně pokročilé

Taneční kurzy podzim 2024

standard a latina pro dospělé - navazující na kurzy pro začátečníky

O kurzu


  • Úterky od 24.9.2024
    18:00 - 19:30
    Obsazenost: 0 %

  • Společenský sál Vodárny Plzeň, Malostranská 2
  • od 3000,-Kč (dle data přihlášky)

  • Registrace spouštíme 8. srpna
Event Single

Chcete se zdokonalit v tanci a tanec si opravdu užívat? Přihlašte se do tanečního kurzu pro mírně pokročilé, který vás bude bavit a díky kterému získáte na parketě větší sebedůvěru..

Naučíte se pokročilejší figury ve standardních a latinsko-amerických tancích, správné vedení a následování v páru, partnerskou souhru či vnímání hudby.

Tanec si budete skutečně užívat. Tančíme pro radost, nikoli pro výkon. Na kurzech vládne neformální přátelská atmosféra, která vám pomůže se v tanci více uvolnit a na kurz se budete každý týden těšit.

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen pro tanečníky, kteří absolvovali kurz pro začátečníky, a ovládají základní figury do standardních a latinsko-amerických tanců, dokáží se zorientovat v hudbě a tance rozeznat. Absolvování našeho kurzu pro začátečníky není podmínkou, i když to doporučujeme, protože mírně pokročilý kurz na něj navazuje.

Tančit v kurzu může každý, bez ohledu na věk či předchozí zkušenosti. Kurz je veden pomalým tempem, které je vždy přizpůsobeno aktuální úrovni tanečních párů, které se na kurzu sejdou.

Co se naučíte?

V klasickém kurzu se věnujeme standardním a latinsko-americkým tancům - navážeme na basic a rozšíříme o další figury do tanců: waltz, tango, valčík, chacha, rumba, jive a přidáme nově sambu a bachatu a to formou social dance se zaměřením na správné vedení a následování v páru, rytmizaci a partnerskou souhru. Po skončení kurzu byste měli být schopni si užít každý z tanců.

Jak kurzy probíhají?

Naše taneční kurzy vedeme formou social dance. Partneři se v průběhu kurzu střídají, většinu času ovšem tančíte s svým partnerem, s nímž jste se do kurzu přihlásili. Z naší dlouholeté zkušenosti toto střídání pomáhá pochopit fungování v páru a k lepší harmonii mezi partnery.

Pokud tanečního partnera nemáte, můžete se do kurzu i tak přihlásit. Budeme vás evidovat a v okamžiku, kdy se přihlásí další solo tanečník/tanečnice, budeme vás kontaktovat. Vždy hlídáme, aby poměr pánů a dam byl vyrovnaný a nikdo navíc.

Učíme jednotlivé variace, prvky a triky, které si sami spojíte do vlastních nebo částečně doporučených sestav. Tím se snadněji naučíte, jak se pohybovat po tanečním parketě, jak využít prostor a nebát se improvizace. Neučíme choreografie, na které budete za pár let jen těžko vzpomínat. Díky pochopení principů v tanci a napojování figur se budete moci soustředit na samotný tanec, svého partnera, hudbu a prožitek z tance, nikoli jen kroky a co máte tančit.

Chceme, abyste si užili radost z tance, proto k výuce přistupujeme s láskou a důrazem na praktické využití na různých tanečních akcích. Po skončení kurzu byste měli být schopni si užít každý z tanců.

Harmonogram a organizace kurzu

Klasický kurz se skládá z 10 lekcí (1,5 hod.) a závěrečný speciál 11. lekce (3 hod.), který je společná pro všechny párové kurzy.

Úterky od 24.9.2024 (18:00-19:30)

1. prosince je předběžný předpokládaný termín závěrečného speciálu 17:00 - 20:00 (termín se může změnit)

Do již rozběhnutých kurzů další přihlášky nepřijímáme.

Cena kurzu

Taneční kurz pro začátečníky Termín platby Cena za osobu
Stávající kurzisté se mohou za zvýhodněnou cenu přihlásit do 24.04.2024
Cena pro přihlášky (vč. platby) do 31.8.2024 3000,- Kč
Cena pro přihlášky (vč. platby) od 1.9.2024 3400,- Kč
Do ceny kurzu jsou již započítané licenční popatky pro OSA, INTEGRAM, OAZA, OOA-S
* Nárok na slevu má každý, kdo se zúčastnil alespoň 4 kurzů během uplynulých 3 let.

Co na sebe?

Doporučujeme neformální "smart casual" - pro pány kalhoty s košilí, pro dámy šaty, krátká sukně nebo kalhoty/leginy s topem. Doporučujeme taneční či pohodlnou obuv vhodnou k tanci, která vám umožní skluz a točky po parketě. Vstup na taneční sál je povolen pouze v čisté obuvi.

Dále si doporučujeme vzít s sebou také ručník a dostatek pití.

Reference účastníků


S partnerem jsme se přihlásili na kurz pro začátečníky. Každá taneční hodina byla pod vedením Péti a Jirky skvělá, vedená s humorem a láskou k tanci. Děkujeme.

Jana a Petr Kunešovi

Milí lektoři, kteří se naplno věnují účastníkům. Je vidět, že tanec mají rádi a lásku k němu chtějí přenést i na druhé. Kurzy vřele doporučuji, nebudete zklamaní.

Eva Haunerová

Příjemná atmosféra, radost z tance je důležitější než perfektní provedení tanečních figur.

Karel Březina

Výborní lektoři, perfektně uspořádané hodiny za rozumnou cenu. Co více si přát?

Václav Fiala

Báječná atmosféra, skvělí tanečníci, prostě nej!!!

Dita Macháčková

Na taneční kurzy jsem se přihlásil s nulovou zkušeností a obavami. Během prvních dvou lekcí jsem byl nadšený a postupně jich absolvoval několik. Kromě tanečních kurzů rád chodím i na pravidelné taneční večery, kde je příjemná a uvolněná atmosféra. DanceFlow mě posouvá vpřed nenásilnou formou, takže je to pro mě i výborný duševní odpočinek. Díky moc.

Pavel Hoffmann

Místo konání

Vodárna Plzeň
Malostranská 2, 326 00 Plzeň 2-Slovany
můžete zaparkovat na přilehlém parkovištiVizuální manuál příjezdové cesty ;)