Blog

Články z tanečního světa DanceFlow

Jak se připravit na svatební tanec

Svatební tanec

Svatba patří k jedinečným chvílím, na které se vzpomíná celý život. Jednu z krásných tradic představuje svatební tanec, neboli první tanec novomanželů. Pro někoho však může znamenat zároveň i nejobávanější okamžik celého dne.

Jak se na tento okamžik připravit, abyste si tanec užili nejen vy, ale i vaši svatební hosté a mohli jste na něj s radostí vzpomínat?

Solo novomanželů obvykle následuje po společném obědě či večeři a zahajuje taneční zábavu na parketě. Bývá tradicí, že první tanec patří právě novomanželům, k nimž se poté přidají i další svatební hosté. Je však zcela na vaší volbě, kdy svatební tanec na program zařadíte.

Mezi oblíbené svatební tance se řadí romantický waltz, valčík či pomalý ploužák. Pokud toužíte po temperamentním a svěžím tanci, můžete zvolit například tango, salsu nebo bachatu. Fantazii se meze nekladou a vymyslet se dá téměř cokoli. Také není dáno, že musíte tančit pouze na jednu skladbu. Oblíbená jsou kreativní a originální vystoupení, která mixují více skladeb i tanců. Je tedy na vaší volbě, jak se chcete předvést. Pamatujte však, že někdy méně znamená více, a váš tanec by měl být adekvátní vašim tanečním schopnostem :-)

Ze všeho nejdůležitější je, abyste si tanec užili. Celý den je jen o vás a je tedy zbytečné, abyste byli při tanci nervózní a ve stresu, že se na vlastní svatbě ztrapníte. Svatební hosté ocení i “obyčejný” ploužák a vy můžete být v klidu a vychutnat si daný okamžik.

Jestliže však chcete povznést “obyčejný” ploužák a pustit se do složitějších choreografií, doporučujeme nepodcenit dostatečnou přípravu a začít trénovat včas. Nacvičovat můžete sami doma, pokud znáte choreografii a víte, co přesně tančit. V opačném případě doporučujeme absolvovat taneční kurzy či soukromé lekce s profesionálními lektory, kteří vám pomůžou osvojit si nejen taneční kroky a figury, ale získat i patřičnou sebedůvěru. Zejména pak v takových případech, kdy nemáte tolik tanečních zkušeností a nejste si na parketě příliš jistí.

Tanec si může užít úplně každý...
Jiří a Petra Chadimovi - DanceFlow

Pokud plánujete svatbu a chcete se na svůj novomanželský tanec důkladně připravit, rádi budeme vaším průvodcem po tanečním parketě. Pomůžeme vám s výběrem vhodné hudby a choreografii sestavíme přímo vám na míru.

Na samém začátku domluvíme úvodní schůzku, abychom osobně prodiskutovali vaše přání a představy o svatebním tanci a naplánovali termíny jednotlivých lekcí. Protože obvykle nestačí dva nebo tři hodiny nácviků, doporučujeme plánovat dopředu, aby bylo na přípravy choreografie i samotné nácviky dostatek času.

Péťa s Jirkou jsou profesionálové s tanečním srdcem na pravém místě. Jejich láska k tanci se promítá do úchvatných choreografií, které jsou vždy citlivě přizpůsobené charakteru, možnostem a dovednostem druhé strany. Děkujeme - náš svatební tanec všem vyrazil dech a nám dvěma milou vzpomínku do paměti na náš den D :-).

Terka a Lukáš

Lekce svatebního tance probíhají v tanečním sále v Papírně, nicméně lze výuku realizovat i ve vašich prostorách.

Pro váš svatební program dále můžeme nabídnout taneční vystoupení nebo workshop, v rámci kterého zapojíme vaše hosty a naučíme je základní kroky vybraného standardního nebo latinsko-amerického tance.

Ať už si vyberete klasický tanec nebo dechberoucí show, budete na svůj první tanec jistě s radostí vzpomínat.

Tanec si může užít úplně každý... ;-)
Jiří a Petra Chadimovi

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho se svými přáteli: